Press "Enter" to skip to content

Ben kimim ki?

 

Tierra Del Fuego Milli Parkı – Arjantin Ushuaia / Aralik 2008
Fotoğraf: İpek Kayalar

 

İşte karşınızda sırt çantalı bir gezgin. Bir çoğumuz saçı sakalı birbirine karışmış hafif berduş tadında sırt çantalı bir gezgin gördüğümüzde ona bitli turist demezmiydik : ) Her ne kadar henüz bitlenmemiş olsa da gezi sırasında gezmenin yaratabildiği o güzel aşırı yoğunluk ve yorgunluktan harap olmuş görüntüden hallice bir gezgindir bu gezgin.

Amacı gezmek, görmek, yeni insanlar, yeni kültürler tanımak üzere hayatını gezmeye paralel bir yaşam biçimine çeviren bir yolcudur, bazen amacı sadece “Yolda” olmaktır bu gezginin.

Gezerken, gezmeyi hayal ederken veya gezdikten sonra her koşulda paylaşımdır amaçlarından biri her ne kadar genelde yalnız gezmek zorunda kalsa da.

Hayalleriyle yaşayan, hayalleri peşinde koşmaya çalışan ve bunları ertelememek için elinden geldiğince uğraşan gezginin ismi Başar Bilge´dir.

Şimdiye kadar Türkiye´nin hemen hemen tamamını, yurt dışında da 4 kıtada 90 küsür ülkeyi emektar sırt çantası düldül : ) ile gezmiştir, fotoğraflamıştır, yazmıştır, anlatmıştır kısacası yaşadıklarını paylaşmaya çalışmıştır.

Gezmenin ve görmenin paylaşıldığı bir ortam olan GezGor.com 1998 yılından beri öylece tek sayfa olarak antik eser olarak durmuş olsa da artık canlanma zamanı geldi ve nihayet ikinci Güney Amerika gezisiyle artık karşınızda.

Sayfalarımız şu an çok eksik ve sorunlu olabilir ama bir 10 yıl daha beklememek için zamanla gelişecek büyüyecek ve sizin gibi diğer gezgin arkadaşlarımızın da yazı, fotoğraf ve tecrübelerininde katılmasıyla devam edecek.

Tüm gezgin ruhlara dünyanın sonu olarak adlandırılan Ushuaia´dan selamlar olsun.

Başar Bilge – Arjantin / 7 ARALIK 2008

 

Not : Terzi kendi söküğünü dikemezmiş 🙂 Yıllar geçti (Yıl 2018) hala yoluna koyamadım ama artık yoluna giriyor umarım 🙂

Comments are closed.